Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatomartinská zabíjačka 10.11.2007

19. 1. 2008

10.11. se uskutečnila 1. Svatomartinská zabíjačka. Hojnost pochutin i návštěvníků byla velká a všechny dobroty z čuníka rychle mizely. Akce byla taky v pozornosti médii, jak OIK TV, Deníku, Českého rozhlasu, tak mnoha dalších. Hasiči na této akci zajistili posezení a občerstvení v hasičské zbrojnici, k „hlavnímu stanu“ v tělocvičně. Lidé si akci moc vychvalovali a obec přislíbila její pořádání i v dalších letech, což přispěje k rozvoji kulturního života v obci, který v posledním roce zaznamenal obrovský skok vpřed. Před 16. hodinou se návštěvníci přesunuli k autobusové zastávce Jednota, kde bylo připraveno předání nové požární stříkačky do užívání sboru a také odhalení Pomníku svobody který prošel rekonstrukcí. Stříkačka byla pokřtěna šampaňským z rukou starosty pana Kašpara a místostarosty pana Horáka. Pan Kašpar seznámil obecenstvo s funkcemi stříkačky a připil na její co nejmenší používání. Následovalo odhalení pomníku. Po odhalení se ujal slova pan Snítil, který přítomné seznámil s jeho historii a důvodem vzniku. Jeho řeč byla velmi dojemná a i přes jeho pokročilí věk plná detailů. Starosta vyzval občany, aby dohlíželi na jeho zachování v takové kráse v jaké byl odhalen.
Poté se pokračovalo v hodokvasu v tělocvičně a hasičárně.


 

Článek v Deníku
Reportáž Českého rozhlasu (možnost stáhnout audio záznam)
Fotografie zde
 

Náhledy fotografií ze složky Svatomartinská zabíjačka 10.11.2007