Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Jeseníků 20.-22. června 2014

28. 6. 2014

Odjezd byl naplánován v 6:30 od kostela, kam se dostavilo 26 účastníků zájezdu.

Pátek:

První zastavení se konalo ve skiareálu Kouty nad Desnou, kde se po vyřízení formalit ke skupině přidala průvodkyně z přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Následovala cesta do zázemí samotné elektrárny s výkladem principů fungování tohoto technického divu a prohlídkou sálu s rozběhovými motory. Autobusem jsme vystoupaly do 1350m.n.m k Horní nádrži PVE kde panovalo chladné počasí. Stánek s teplými nápoji byl proto velmi vytížený. Měli jsme možnost vidět nádrž vypuštěnou, jelikož probíhá odstávka z důvodu netěsnosti asfaltového povrchu a tak jsme si mohly udělat obrázek o její velikosti. Po návratu do Koutů následoval oběd.

dscn0870.jpg

.dscn0897.jpg

 

Karlova Studánka, to je naše další zastavení. Zde jsme si prohlédli lázeňské město a zastiženi krátkým deštěm jsme se „ukryly“ v místní občerstvovně. Po dešti jsme se vydaly k autobusu a zamířily k hotelu Kamzík do Karlova pod Pradědem.

dscn0926.jpg

dscn0936.jpg

Sobota:

Po snídani jsme se přesunuly opět do Karlovy Studánky, kde začínala naše trasa údolím Bílé Opavy směrem k vrcholu Praděd. Naučná stezka Bílá Opava nás zavedla k chatě Barborka, kde jsme se občerstvily. Po pauze jsme se vydaly do 1490 m.n.m. k vrcholu Praděd kde jsme se pokochaly krajem díky poměrně přívětivému počasí. Po společné fotografii jsme sestoupily na Ovčárnu, odkud jsme odjely zpět na hotel. Zbytek večera někteří trávily v hotelovém bazénu nebo vířivce, o zábavu nebyla nouze ani v baru.

dscn0962.jpg

dscn0986.jpg

dscn1027.jpg

dscn1044.jpg

Neděle:

Závěr výletu je tu. Po sbalení věcí a snídani jsme odjely do obce Rešov, odkud jsme vyrazily na prohlídku Rešovských vodopádů. Trasa byla krátká, zato trochu náročná. Když jsme se vrátily k autobusu a trochu se občerstvily, začalo pršet. Naštěstí nás déšť potkal až na konci výletu. Při cestě do Dlouhé Třebové jsme se zastavily v motorestu Skřítek kde proběhl oběd. Krátce před šestnáctou hodinou jsme již stály před obecním úřadem a už se těšily na další putování.

dscn1088.jpg

dscn1115.jpg

dscn1090.jpg

dscn1138.jpg